Це все маскоти — персонажі брендів, які представляють їх на ринку. Виділіть свою ключову особливість, яка може стати суперсилою талісмана або його пам’ятною рисою. Із плином часу може змінюватися не лише зовнішній вигляд талісмана, але й манера його поведінки, як сталося, наприклад, з Мішлен-меном компанії Michelin. Спочатку мішленівський чувачок був брутальним типом, який палить сигари і п’є пиво. Але з часом він відмовився від шкідливих звичок і став миловиднішим — таким, яким ми знаємо його сьогодні.

Цікавим типом маскотів є антигерої, які іноді отримують не менший відгук аудиторії, ніж позитивні персонажі. Їх часто використовують у просуванні брендів чистячих засобів або ліків, олюднюючи мікроби та хвороби. Якщо ваш магазин, бренд, у цілому бізнес добре обходиться без власного персонажа — можливо, й не треба нічого змінювати. Але є низка галузей, у яких талісмани допомагають виділитися з-посеред конкурентів. Особливо поширені вони в США, де кожна команда має власний талісман.

Людина починає асоціювати себе з брендом, маскот це який використовує маскота в комунікації, тому що бачить подібність. Якщо порівнювати нюанси використання талісмана і залучення до реклами зірок шоу-бізнесу та великих інфлюенсерів, то персонаж має кілька переваг. По-перше, він повністю відображає місію та цінності своєї компанії, гнучко підлаштовується маскот це під зміни в її діяльності. А по-друге, на відміну від реальної людини, яка рекламує бренд, він не завдасть своїми негативними діями удару по репутації компанії.

Приклади Успішного Комерційного Використання Маскотів У Зоряних Війнах

  • Персонаж, якого з радістю зустрічають дітлахи, не завжди добре працює з дорослими і навпаки.
  • Свої «талісмани» з’являлись не лише у компаній, але й у громадських організацій, шкіл та університетів, спортивних команд.
  • Але є низка галузей, у яких талісмани допомагають виділитися з-посеред конкурентів.
  • Ці типи дизайну логотипів відзначаються простотою та елегантністю в своєму вигляді.
  • У 2020 році M&M’s взяли участь у програмі “Оскара” зі своєю кампанією.

Але маскот програє зіркам у популярності, тож на початковому етапі його життя доведеться вкладати ресурси в його розкрутку за допомогою реклами. Маскот — це герой бренду, який має відповідні цінності, риси характеру, поведінку. В маркетинг ці персонажі прийшли зі спортивних змагань — кожна команда має свого талісмана, який підіймає бойовий дух та розважає глядачів. А ще дозволяє отримати більший прибуток завдяки продажу сувенірів. Тип логотипу має великий вплив на спосіб сприйняття бренду вашою аудиторією. Наприклад, логотип-маскот може створювати емоційний зв’язок зі споживачем, тоді як текстовий логотип може передати престиж і стабільність.

Як маскотів використовують у брендинг

Фідбек (feedback) – Що Це Таке, Визначення, Суть, Види, Приклади І Правила Як Отримати Та Надавати

Як маскотів використовують у брендинг

Від дипломних робіт до маркетингових стратегій — все починається з аналізу. Вивчіть потреби аудиторії, що вона очікує, які емоції має викликати персонаж, яка у бренду є визначальна особливість, що є у конкурентів. Герой вписується в цю концепцію, адже він сам ділиться історіями.

Пример 2 Персонаж Для Фирмы По Ремонту

Психологи допомогли розробити їхні дружні риси та комічні ситуації, які викликають прихильність у глядачів. Ці персонажі створені так, щоб глядачі могли з легкістю ототожнювати їх з людськими рисами, не дивлячись на їх механічну природу. Він допомагає оживити компанію в очах її клієнтів, роблячи її більш людяною та привабливою. Він робить ідею та концепцію бренду більш зрозумілими для людей.

Він стає головним дієвим персонажем у рекламних кампаніях та бренд-комунікації. Маскота можна вигадати для бренда або успадкувати — якщо компанія на ринку давно. Якщо ви, наприклад, створюєте або продаєте косметичні засоби — будь це креми для гоління чи продукти для макіяжу — краще обійтись без маскотів.

Річ у тім, що ваша аудиторія у процесі вибору хоче мати переконливі підтвердження, що продукція працює. Якщо це шампунь — клієнти хочуть бачити сяюче волосся як результат застосування. Що буде, якщо ви запропонуєте їм намальованого персонажа замість реальної моделі? Раніше маскоти могли бути повноцінною заміною логотипів брендів.

Відомий приклад — це Маріо, головний персонаж франшизи від компанії Nintendo, який став культовим символом не лише самої компанії, але й усієї ігрової індустрії. Корпоративні маскоти є потужним інструментом брендингу, який допомагає компаніям створювати емоційні зв’язки з аудиторією та підвищувати впізнаваність бренду. Наприклад, в Україні Львівське Пиво використовує лева як символ своєї продукції.

Хочете забезпечити ефективну комунікацію вашого бренду за допомогою персонажа? Маскот — це потужний інструмент маркетингу, який може зробити комунікацію від компанії привабливою, залучити й утримати цільову аудиторію та сформувати чітку асоціацію з брендом. Отож створення маскота — це багатоступеневий процес, що вимагає співпраці між психологами, маркетологами та дизайнерами. Відеоігри часто використовують маскотів як центральних персонажів, які є впізнаваними символами ігор та компаній-розробників.